(Klo) Nová scéna Národního divadla je podle mého názoru jednou z nejošklivějších pražských staveb. Psal bych vůbec nejošklivější, kdyby před nedávnem na Vinohradech nevyrostl Crystal Prague. Pokud chcete mít jistotu, že dům v žádném případě nezahlédnete – vlezte si přímo do něj. Překvapivě v něm najdete docela zajímavou kavárnu. 

Café NONA rozhodně není žádným pražským kavárenským skvostem. Interiér je podivně splácaný stejně, jako budova samotná. Podnik balancuje na hraně mezi kavárnou a jakýmsi barem (otevřeno do 24:00). I tak ale stojí za pozornost.

Pokud ulovíte místo u oken směrem do ulice Národní  (a je jich tu dost), můžete si u docela obstojného espressa (Coffee Source) vychutnávat pohled na pražský městský ruch a při tom nerušeně pracovat či číst. Díky tomu, že kavárna není nijak známá, většinou zvládnete vybrat stolek v místě, kde nebudete rušeni ničím jiným, než cinkotem tramvají a houkáním sanitek pod okny Národního divadla. K svačině to navíc máte jen kousek na výborné bagety do Breadwaye.

 

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

Café NONA Národní 4 110 00 Praha 1

GPS:

50.08107783333333, 14.414543666666646

Telephone:

-

Email:

-