(Chairle) Špendlík, který asi nebude z nejnavštěvovanějších, ale pokud do tohoto kousku Evropy zavítáte, pak rozhodně doporučuji podívat se pod jeho hrot. Restaurace, nebo přesněji bistro ve francouzském významu tohoto slova (nepředstavuje si pod tímhle pojmem podnik typu mastné huby s ovarem na stojáka) vlastněné tříhvězdičkovým michelinským kuchařem Emmanuelem Renautem, ve kterém se najíte za zaplatitelné ceny.

Flocons Village najdete v samém centru Megeve, které mimochodem také stojí za pár minut vašeho času. Pokud jste o tomto lyžařském středisku nic neslyšeli, pak vězte, že jde o lyžařskou vísku pro horních pár tisíc spadající do společnosti Courchevelu, Svatého Mořice a podobných. Ubytování budete těžko shánět pod 100 euro na den a spíše počítejte s násobky této částky. Každopádně projíždět tudy byste mohli docela jednoduše, na cestě do mnohých středisek francouzských Alp a právě v ten okamžik se bude popis tohoto nenápadného bifé náramně hodit.IMG_4661-1

Na úvod ještě drobnost, s níž ušetřím čas všem jídlem ne úplně zblázněných a pak také početné skupině čtenářů před výplatou. Menu za zaplatitelné ceny ve Francii rozhodně neznamená, že se tu dá najíst za 10 euro. Ceník je přehledný, jasný. Hlavní chody po 22 EUR, kombinace předkrmu a hlavního chodu nebo hlavního chodu a desertu za třicet, všechny tři dobroty po kupě pak za 37 EUR.

Na lístku tu najdete vždy pár řádků od každého chodu. Zhruba čtyři předkrmy, pět hlavních chodů, čtyři deserty. To je vše. Na první pohled je patrné, že kuchař rozhodně nešetří nápady, v době naší návštěvy bych z nabízeného chtěl vyzkoušet snad vše – na druhou stranu už po kombinaci předkrm, jídlo jste tak naplněny zážitky, že desert budete tlačit s obtížemi (já to dokázal). Nemá cenu popisovat, co bylo k mání, jídelák je vyfocený v galerii. Já vyzkoušel vajíčko a rizoto z předkrmů, rybu plus tatarák z hlavních jídel a crumble i Red pralines v desertech k čemuž dodávám: nemělo to chybu. Nejlepší rozhodně “Crunchy soft boiled egg”, ovšem to už záleží na momentální rozpoloženosti, chutích, náladě a co já vím čem ještě.

Mimochodem, když už v Megeve budete, taky si tu stojí za to zalyžovat. Ale o tom zase na jiných stránkách.

IMG_4660

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

75 r. St-François 74120 Megève

GPS:

45.85745991328631, 6.618187126037469

Telephone:

-

Email:

-