(Kamu) Vrchlabí. Místo, kde jsem vyrostla a pamatuju si, že s restauracemi a místy, kde se dobře najíst, to pokulhávalo vždycky. Tenkrát mě beztak zajímalo jen to, jestli mi strejda v hotelový kuchyni udělá smažák a jestli můžem jít ven :) Dneska se tam ale hrozně ráda vracím a pokaždé klasicky řeším, kde se najíst.

Vždycky to bejvávala Botta a restaurace La Petite hned přes ulici, která spadala pod stejné majitele. Z druhé jmenované se teď stala Farma a může za to vrchlabská kuchařská star Lukáš Čížek, který má mimojiné pod taktovkou i restauraci Fusion o pár dveří vedle. Vzhledem k první celkem nešťastné návštěvě jsem se podniku v poslední době vyhýbala, ale Katluška My Cooking Diary, která nedávno o restauraci psala dost pozitivně, mě přiměla k další návštěvě. Pro vaší představu, restaurace mezi polévkami nabízí jednak vietnamské pho, českou kulajdu, ale i dýňové capuccino s kokosovu pěnou. A takhle hezky pod sebou. No to jsem musela zkusit :)

Za mě? Všechny polévky skvělý, chuťově super silný a řekla bych – významný. Můj salát Nicoise taky špica, obří porce zeleniny, hodně fazolek, trochu méně chuti, ale čerstvost na prvním místě. Ondra sáhl klasicky po burgeru. Tam už to bylo horší. Vyzrálému chuck roll beef dle lístku chyběla vyzrálá chuť (připomínalo nám to sušší karboš) a především omáčka. Tu tam pro jistotu nedávají vůbec. Domácí houska měla snad půl kila, ale jinak to šlo. Celkový dojem dost dobrý. Na Vrchlabí znamenitý, řekla bych. Jen spíš než po burgeru sahejte spíše po jiných hlavních jídlech, které na stolech ostatních návštěvníků vypadaly zkrátka skvěle.

Address

Our Address:

Krkonošská 194 543 01 Vrchlabí

GPS:

50.6284688, 15.6099392

Telephone:

-

Email:

-