(Klo) Budete-li, unaveni po sérii vysilujících degustací hledat restauraci, kde na kvalitu moravského vína naváží stejnou mincí mistři kuchařského umění, neváhejte a vyrazte. La Brusle prošla prověrkou nespočtu návštěv v průběhu dvou let a pokaždé obstála se ctí.

Pořád ještě to zdaleka není pravidlem, že ve městech velikosti Uherského Hradiště objevíte podnik, v němž objednávka jídla není tahem ruské rulety. Mezi Kunovicemi a Starým městem však máte šanci. La Brusle splňuje vše, co si od restaurace přejete. Za rozumné peníze nabízí výbornou kuchyni, dobrý servis, neotřelé nápady a kvalitní provedení všeho, co se před vámi na stole objeví.

Interiér ani prostředí není nijak výjimečné a bez doporučení byste Brusli jen těžko zařadili do svého cestovního itineráře. Přilepena k uherskohradišťskému zimnímu stadionu nabízí pohodlné parkování, prostornou terasu plus zhruba desítku stolků uvnitř. To kvůli čemu sem ale míříte je kuchyně.

Možná až zbytečně obsáhlý jídelní lístek nabízí dvojici vyladěných menu, několik masových jídel, rybu, pizzu (ano, Brusle je také pizzerie s pecí na dřevo a válem na kterém si můžete připravit své těsto) ale hlavně pár úprav přímo v restauraci ručně vyráběných těstovin a povětšinou speciální nabídku stojící za průjezd od začátku do konce. My koncem května měli štěstí na křest z bio farmy Kúty, přičemž mě osobně až oběd tu přesvědčil, že na té stále populárnější kytce něco je.

Předkrm: chřest, parmazán a zastřené vejce, co se povedlo na jedničku. Malinko mu ubralo jen to, že bych ho odhadl na klasickou supermarketovou trojku. Polévka s chřestu a
medvědího česneku, hlavní jídlo: bílý chřest, holandská omáčka, šunka, brambor a dezert Panna Cotta s chřestu. I když vy téměř jistě budete mít menu sestavené jinak, chci výčtem ukázat, že v Brusli vaří celkem jednoduše, s nápady a ve stoprocentním provedení.

Rozlévané víno z Bzence / sklenička za 30 Kč je také v nejlepším pořádku. Poručíte si kolik je libo a při chuti na přídavek se nemusíte rozhodovat, zda je celá další flaška moc nebo málo.

Nesmím zapomenout, že v restauraci si pečou vlastní chleby a bagety.  Zejména bramborový Monty putoval hned po ochutnání ve svém dalším exempláři do kufru a po vyjížďce přes Chřiby zmizel rychlostí motorkářů prohánějících se v okolí buchlovského hradu.

Publikováno: 1.6.2015

Opening Hours

Monday

10:00 - 22:00

Tuesday

10:00 - 22:00

Wednesday

10:00 - 22:00

Thursday

10:00 - 22:00

Friday

10:00 - 23:00

Saturday

10:00 - 23:00

Sunday

10:00 - 20:00

Address

Our Address:

Na Rybníku 1057 68601 Uherské Hradiště

GPS:

49.0683975, 17.474241600000028

Telephone:

-

Email:

-