(Chairle) Výletní popis cyklování na křivoklátsku nebude tak úplně ve stylu vyrazte odtud, vyzkoušejte tři podniky na trase a když to dobře půjde, ukončete to cele támhle. I když my právě takový výšlap v křivoklátských lesích podnikli a dost se nám líbil. Ovšem víc než on samotný zaujala možnost, že v tomhle koutě Česka, nedaleko od Prahy, se vůbec dá dosti příjemně pojezdit, a to v krajině auty ne zase tak zamořené a přitom příjemně cyklisticky profilované.

Nop, nebudu to dlouho rozebírat, nejsem sám, kdo si všiml, že zhruba 20 až 80 km od matičky jsou terény, přímo vybízející k cyklistickým projížďkám. Před pár lety mě předběhl jistý člen výboru Klubu pražských cyklistů a šéf společnosti Progress Cycle Josef Přib a z vůle jeho i dalších nadšenců cyklistiky vznikly v okolí Prahy Křivoklátské okruhy. Nejvíce o celém tomhle projektu najdete asi zde: http://www.krivoklatskeokruhy.cz, kde lze i stáhnout pdf mapu se všemi značenými trasami. (Opravdu doporučuji prohlédnout. V praxi na silnicích se cesty – i když všude psáno jest, že dobře značené – sledují opravdu těžko.)

My jsme na křivoklátsko vyrazili mapami inspirováni jen lehce. Plán byl popojet vlakem do Hořovic, namířit to k Berounce do Roztok a na Křivoklát a následně se nějak prokličkovat směr Nové Strašecí. Že místo cesty do Strašecí jsme nakonec skončili na Zličíně, je už trochu jiný příběh – každopádně i z toho je vidět, že za odpoledne se v tomhle koutě Čech dá vymyslet opravdu leccos.

Na co si dát pozor?
Pokud pojedete vlakem do Hořovic, nemusí to být to zrovna levné. V době naší cesty (duben 2014) a cesty rychlíkem to vyšlo na 70 Kč za kolo a rezervaci na něj (v rychlíku musí být) + cca 90 Kč za cestu. Takže aby se vám to vyplatilo, musíte zpět ujet víc než 60 km, jinak vás kilometr vyjde lépe autem :)

Hospody na trase?

  • Prý bezvadná je v Roztokách “Hospoda u Jezzu”, která je ale otevřená jen od května do září. Takže my měli smůlu a potvrdit výbornost nemůžeme
  • Cestou můžete zamířit i do Tyrolské hospůdky za Horním Bezděkovem (mají opravdu lecco tyrolského, třeba slavný germknodel)
  • nedaleko u Prahy, ale tímhle směrem, je i Pivovarský dvůr v Chýni, který můžeme doporučit asi nejhlasitěji + Hanákova Zastávka Nižbor, kterou budeme zkoušet co nevidět

Další odkazy na texty o celé oblasti

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

Křivoklát

GPS:

50.03790635767155, 13.870483261808658

Telephone:

-

Email:

-

Web: