(Smích) Pískám si takhle na Hluboký (rozuměj dělám rozhodčího na turnaji v Hluboké nad Vltavou) a díky jednoznačným zápasům jsme skončili poměrně brzo. Dokonce jsme si i odsportovali denní dávku (napadá mě, že sportovně kulturní vyžití na Hluboké bych mohl zmínit v dalším článku) a před námi se rýsovalo volné odpoledne. Není to náhoda, že právě na Hluboké se dali dohromady chytré hlavy a vymyslely výlet do Českého Krumlova.

 

Spousta z nás, k mému údivu, v Krumlově nikdy nebyla, takže vzhůru. Autem je to okolo 35 minut a zaparkovat se dá skoro kdekoliv v širším centru. Širším centrem myslím dochozí vzdálenost do historického centra okolo pěti minut. Plán byl jasný. Prohlédnutí středu města, večeře a koktejly na doporučení místního administrátora.

První část – check. O krásách Českého Krumlova se nemá cenu rozepisovat. Kdo jste tam nebyl, prostě tam jeďte.

Druhá část – gró tohoto článku. Původně byla zamluvena restaurace Cikánská jizba, avšak byl jsem přehlasován a skončili jsme v restauraci Papa’s na břehu Vltavy. A rozhodně to nebyla chyba! Někteří z nás se těšili na tradiční české prasárny typu guláš a koleno. V menu o tomto však nebyla ani zmínka. První rozpaky (u mě osobně přecházely v lehčí nervozitu až skepsi) při čtení rozmanité nabídky od těstovin, přes burgr až po pizzu se ovšem rozplynuly při donesení jídel na stůl. Těstoviny nebyly obyčejné těstoviny, ale domácí skvostné těstoviny, burgr nebyl obyčejný burgr, ale burgr s domácí houskou a domácí tatarkou, žebra byla skvělá žebra a kuřecí křídla byla průměrná křídla hlavně proto, že se na nich nedá moc vymyslet. Vynikající bylo i domácí pečivo jako příloha.

Za zmínku určitě stojí i princip rodinného podniku, kdy na placu můžete spatřit „kluky z plakátu“, který najdete na úvodní straně menu jako syny pana majitele. Ostatně všichni členové obsluhy byli skvělí a vždy se popasovali s našimi trapnými vtípky a stupidními „vylepšováky“ všech jídel mého mladšího brášky. Ani cena nebyla tak hrozná.

Zbytek večera jsme strávili v Apothece, o které pravidelní navštěvníci tohoto webu jistě moc dobře ví. Pro ilustraci přidávám pár fotografií. Ještě musí dodat, že pokud je jeden z číšníků (syn majitele) váš kamarád, jako to bylo v našem případě, nabírá návštěva baru úplně jiný rozměr.;)

Ať žijou výlety po české vlasti!

 

 

Opening Hours

Monday

11.00 - 22.00

Tuesday

11.00 - 22.00

Wednesday

11.00 - 22.00

Thursday

11.00 - 22.00

Friday

11.00 - 23.00

Saturday

11.00 - 23.00

Sunday

11.00 - 22.00

Address

Our Address:

Latrán 13, Český Krumlov

GPS:

48.81185710280353, 14.31677260007973

Telephone:
Contact Owner