(Chairle) Hodně známá záležitost, která se objevila na mapě zajímavých podniků Česka v roce 2012. Tedy v době, kdy už milovníci piva hlavně v Praze znali značku Únětické pivo coby jednoho z nově vzniklých minipivovarů. Pivo se v Úněticích vařilo již v 16. století, ale obnova této tradice se datuje až do roku 2011, kdy se z téhle vesnice na konci Tichého údolí začal valit jeden soudek zajímavého nápoje za druhý. Únětickou desítku a dvanáctku můžete potkat především v Praze, neboť jedním ze sympatických pravidel pivovaru je záměr, vozit své pivo jen do podniků relativně blízkých – tak, aby bylo možné mít přehled nad jeho kvalitou a případně i osobně znát většinu restaurací, kde Únětice čepují. Pokud chcete na tohle pivko zajít v Praze, míst je určitě bezpočet. Já si vzpomínám na jeden podnik v Italské (kousek nad Vinohradskou), kde Únětické pivo doplňuje sympaticky široká nabídka rumů.

A teď už k samotné restauraci, nebo lépe pivovaru v Úněticích. Místo je to dosti známé a profláklé, na internetu na něj určitě můžete najít celou řadu pochvalných recenzí. Já měl návštěvu v plánu více než rok, takže očekávání byla vcelku veliká. A nebudu to prodlužovat: úplně naplněna nebyla. Na druhou stranu jsem měl jen dvě z nabízených malých jídel a jedno (opravdu povedené) pivo.

Co se mi líbilo?

  • Místo má jistě své kouzlo, dvůr v pivovaru pulzuje životem a stejné je to i v restauraci vystavěné v rozlehlé hale, kterou si při představě posezení v pivovaru představíte. Pečená kolena na stolech hostů tu vypadají opravdu patřičně.
  • Pivo teče z výčepu ve stylu Lokálu a je výtečné
  • Jídelní lístek není nesmyslně obsáhlý a co jsem měl možnost ochutnat (pivní sýr a buřty na pivu) bylo naprosto v pořádku

A co naopak nebylo úplně fajn

  • Prostor pro restauraci působí na první pohled patřičně, ale posezení bylo takové nepohodlné. Velký hluk, trochu zmatek (i když příjemné obsluhy), nemožnost poobědvat na dvoře pivovaru, ale pouze uvnitř. Možná s příchodem tmy a pár piv se ale bude podnik jevit útulněji.
  • Navštívili jsme pivovar v sobotu po poledni a celé speciální menu připravené na víkend (ne každý tu vaří extra nabídku) bylo snědeno. Nepodivil bych se nad tím v neděli k večeru, ale čtyři hodiny po jeho nasazení…?
  • V areálu pivovaru najdete třeba i vinotéku – neochutnal jsem její nabídku, jen nakoukl, a úplně nerozumím tomu, proč tam je.

Celkově Únětice určitě ano, pokud ale mám pivovar doporučovat na každém kroku, bude to chtít vypít tam ještě trochu jejich chmelového životabudiče.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

Únětický pivovar a.s., Rýznerova 19, 252 62 Únětice

GPS:

50.1508622, 14.355649699999958

Telephone:

-

Email:

-

Web: