(Chairle) Pokud tohle místo neznáte, patrně mně nebudete věřit, že právě tady můžete posedět u sklenky výborného moravského vína, že právě tady je podle mě jedna ze tří, čtyř nejlepších vinoték v Praze, že právě tady vůbec něco je… patrně nebudete vůbec věřit tomu, že Vavrysové existují. Ale věřte mně, to místo je vážně skutečností.

Ulici V Kotcích asi většina pražanů zná, úplný střed města, ale přitom  místo, kudy po setmění budete mít skoro problém projít. Nikde ani noha, někde možná ruka a ani toho světla tu není příliš. Všechny obchůdky co tam ve dne jsou mají zavřené okenice a tak co byste tam dělali, že ano? Když se ale přeci jen odvážíte, nebudete litovat. Zhruba uprostřed se zastavte, zazvoňte na zvonek, počkejte až se ozve krátké zabzučení a sejděte po točitých schodech dolů do míst, kde vás zaručeně nikdo nebude hledat (taky důležitá informace, no ne?).

Vinárna je situována v historických sklepních prostorech domu pocházejícího z konce 14. století tvořící součást slavných pražských Kotců. Pokud nemáte vyloženě smůlu, obsluhovat vás bude provozovatel podniku a opravdu moc milí člověk a znalec vína pan Ing. Hynek Esterka, přičemž pokud mohu doporučit postup: pohodlně se usaďte, dejte si skleničku sudového (nebo rozlévaného lépe řečeno) na zavínění a nechte se pozvat do “sklepa”. Kde je, co v něm najdete a jak to bude probíhat už nechám zahaleno tajemstvím, ať z té návštěvy taky něco máte.

Doplním, že k jídlu můžete mít lecco od škvarkové pomazánky, přes sýry a nějaké masisko až po .. to je vlastně asi tak vše. Samozřejmostí litr a půl vody na stole, samozřejmostí nekuřácké prostředí a samozřejmostí i celkem variabilní pracovní doba. Když budete pít, bude vás to bavit, nebudete dělat bordel a samozřejmě bude-li mít pan Esterka náladu. Teda on ji má dobrou vždycky, ale jak to říci, náladu..na vás. A upozornění na závěr: o víkendech se nepracuje.

Opening Hours

Monday

13.00 - 23.00

Tuesday

13.00 - 23.00

Wednesday

13.00 - 23.00

Thursday

13.00 - 23.00

Friday

13.00 - 23.00

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

Vinotéka U Vavrysů, V Kotcích 12, 110 00 Praha 1

GPS:

50.0837258, 14.420539700000063

Telephone:
Web:
Contact Owner