(Klo) Dosti vyhlášená věc o které jste možná už slyšeli. Já se do stráně nad smíchovské nádraží chystal několik let a výsledek: tak vám nevím. Pokud Na Kopec půjdete, rozhodně doporučuju pěšky, třeba z Výtoně. Přejdete železniční most (nevím proč, ale mám tuhle lávku rád), a pak přes ty mostky přes koleje, a pak.. no nahoru do hospody je schodů jak při Stopě Xapatanu, či jak se ta ďábelská soutěž jmenovala.

Samotná restaurace zarazí tím, jak vypadá zvenku: oprýskaný barák, rozhodně nejhorší široko daleko těch vilek, kde se nachází. Uvnitř červený hadr za dveřmi evokující zakouřenou čtyřku, na stěnách fotky, co byste čekali spíš v žížkovském hudebním klubu, než ve vyhlášené gastro-záležitosti. A i obsluha je srovnatelná spíše s výčepem, než s podnikem, kde polévky atakují stovku a hlavní jídla minimálně trojnásobek.

Takže otázka. Proč sem chodit? No protože tady setsakramensky dobře vaří. Vydal jsem se na vyhlášený tatarák, dal si ho a nelitoval. Dostanete ho již namíchaný, kdo čeká klasiku, bude asi poněkud zklamán, ale jídlo je to báječné. Kdyby ho ještě místo hranolek podávali s domácím toustem, neměl by chybu. Druhé jídlo byl pstruh s houbovým ragú a bramborami: i to bych si dal podruhé. Houby výrazně doplňovaly plováka, celkově to působilo jako plná porce něčeho k snědku a ne jako doplněk pro ty, co si nedají hovězí.

Doporučit nebo ne? Pokud vám zbyl litr a chcete něco dobrého k jídlu, rozhodně ano. Jinak zkuste jiný špendlík.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

K Závěrce 2774/20, 150 00 Praha 5

GPS:

50.0567507, 14.402370799999971

Telephone:

-

Email:

-