(Klo) Na domovský podnik Kamily Rundusové (update: tak prý ne, viz. konec příspěvku) jsme nějaký ten pátek čekali. Dočkali jsme se v Praze na Černém mostě a pokud máte rádi (nejen) vietnamskou kuchyni, určitě vyrazte. Na street food bistro v OC je to hodně dobré.

Pokud jste o Kamile nikdy neslyšeli, obdivuju vás. Nejsem žádný televizní maniak ani neholduju lifestylovým časopisům, ale od jejího návratu z Austrálie a vstupu na tuzemskou kuchařskou scénu jí byla někdy v roce 2015 plná tuzemská mediální scéna. Nijak to nezveličuju ani nekritizuju, to je prostě fakt. A vzhledem k její touze vařit, vařit, vařit bylo jen otázkou času, než dospěje do fáze, kdy si otevře vlastní podnik. Stalo se tak tuším letos v létě.

O Kamu se ví, že miluje vietnamskou kuchyni (proslulé byly její procházky tržnicí Sapa) a rozhodně se nebrání ani dalším místům, z Česka řekněme vzdálenějším. Čekalo se, že v takovém duchu bude i její restaurace. A čekalo se správně. Spicymama najdete v podstatě na střeše OC na Černém mostě, z horního parkoviště je to jen pár kroků. Dobrá zpráva: nemusíte se prodírat nákupní galerií. Charakteristickými prvky místa je otevřená kuchyně, docela dost prostoru k sezení u stolů a na baru, opravdu požehnaně personálu i pár minut před zavírací dobou (prý je to potřeba, neboť přes den se tu dveře takříkajíc netrhnou) a jen pár položek na menu.

To máte tak, když je práce zábavou

Nejsem expertem na tenhle druh kuchyně (ostatně jako ani na kterýkoliv jiný), a tak když jsem 10 minut před zavíračkou do Spicymama dorazil, zasekl jsem se před cedulí s nabídkou a váhal. V té chvíli přišel jeden z kuchařů/barmanů a slušně se omluvil, že už skoro zavírají a že mi může nabídnout jen dezerty. Zklamaně jsem zkusil vyjednávat, zda by nešlo alespoň něco rychlého (můj hlad byl výrazně silnější než pochopení pro jeho únavu z celodenní šichty), ale zdál se neoblomný. V tu chvíli ale zpozorovala mou přítomnost i Kamura a za vteřinu s úsměvem a omluvou odstrkávala kolegu a že prý: „Ať se nezlobím, že už chvilku neměli zákazníky a že už zavřeli kuchyň, ale co prý si dám a že mi to osobně připraví.“ Moc jsem neváhal a jen popravdě řekl, že je mi úplně jedno, co vyzkouším. Jím všechno. Bylo mi doporučeno Ceviche s tím, že jestli mám rád ryby, nebudu litovat. Mám a nelitoval jsem. Jídlo bylo hotové za 10 minut (překvapivě s ním na bistro bylo docela práce), úžasné a během pojídání se mě mezi zpěvem stihla Kamu dvakrát optat, zda to jde jíst. Nevím, jestli se takhle chová denně, ale já měl pocit, že ji ta práce vážně baví. A z té jedné porce, co jsem vyzkoušel, to šlo i poznat.

Spicymama si nechává vařit (nebo labelovat) vlastní pivo, podává se domácí limonáda, skvělé jsou prý dezerty a vůbec to působí jako místo, kam si i přes jeho fast-styl a polohu v OC můžete zajít na trochu lepší oběd. Na základě (zatím jen) jedné návštěvy rozhodně doporučuju.

Update 11/2016: Kamila z podniku tuším v listopadu 2016 odešla. Prý za ním nestála jako majitel, ale jen ho pomáhala nastartovat… Trochu se osobně bojím, jak to bude vypadat po jejím odchodu. Ale věřme, že stejně, jako s ní. Nebude to ale, i z toho co jest z recenze patrno, nijak snadné…

Poslední aktualizace: 13. 10. 2016

Address

Our Address:

Spicymama

GPS:

50.108966829377, 14.576832771284

Telephone:

-

Email:

-