(Chairle) Zhruba čtyřicet kilometrů dlouhý cyklovýlet s tak nějak vším na trase, co by vás mohlo bavit: dobré restaurace, dezerty, hezká údolí nedaleko Prahy, přívoz a buřty pečené na ohýnku na závěr.

Vyrazit jde odkudkoliv na severu Prahy, my to brali přes Střížkov, ale šlo by to i třeba ze Stromovky a udělat tak úplný okruh atp. Směr berte na Ďáblice a z nich přes pole do Zdib. Je to důležité právě tudy, neboť budete mít tu čest prohlédnout si největší (stále funkční) pražskou skládku. Zajímavý pohled na to, co všechno tu ve městě vyprodukujeme (http://www.envigroup.cz/www/aktuality/aktualita-366.html). Ve Zdibech, pokud už toho máte po pěti kilometrech dost, můžete zabrzdit v malé cukrárně ležící po pravé straně vaší cesty a dát si malý dezert (průměrný) nebo expresso ze směsi od Doubleshotu, které je bohužel trochu ublíženo přípravou.

Dále se skulte dolu k Vltavě do Klecánek, vezměte si přívoz (s kolem za 20 Kč) a pokračujte do Tichého údolí, jednoho z cílů výletu. Hezké místo, ještě hezčí ve všední dny nebo za horšího počasí, kdy tolik nepulzuje ostatními návštěvníky. Na jeho konci, už skoro v Úněticích, najdete po pravé straně cesty domácký podnik U Lasíků. Ten určitě stojí za zastávku, pokud prý máte rádi domácí koláče (slané i sladké) a čaj. S kávou neriskovat. Já zatím nebyl, ale určitě mám v plánu. Jen o pár set metrů dál (šipky navedou) najdete Únětický pivovar, asi už známý to pojem a určitě místo, kam minimálně na pivo zaskočte.

Zpět do Prahy doporučuji jet po modré (podél Únětického potoka) přes Černého vola (prý pojmenované po hlavě býčka ze starší doby kamenné, která byla nalezena) a Statenice, plus po žluté až na Svatou Juliánu. Tam ale nikam neodbočovat, pokračovat rovně, prokličkovat Nebušicemi a dolů do Šárky k Dívčímu skoku. Zde už to možná bude na preferencích každého, podle toho, kam v Praze budete pokračovat. Hezká cesta je Šáreckým údolím až na Podbabu a pak třeba do Stromovky nebo na Dejvickou. Každopádně pokud máte ještě po Úněticích alespoň trochu hlad, nebo ještě lépe jste si nechali místo speciálně pro tuto příležitost, určitě nevynechte usedlost Vizerka uprostřed Šárky nedaleko zastávky Průhonský háj. Tahle “restaurace” disponuje geniálním konceptem, kdy si koupíte špekáček a sami si ho opečete nad ohněm. Lahváče k němu prodávají také.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address

Our Address:

Klecánky

GPS:

50.17123039436768, 14.403661566225537

Telephone:

-

Email:

-

Web: